Fóka-valóságshow-t tanulmányoznak a tudósok, hogy segítsenek nekik a túlélésben
Két fókakolóniából származó nyolc nőstény hátára rögzítettek kamerát ausztrál tudósok, így csaknem 90 órás fim mutatja be az állatok életét.
Két fókakolóniából származó nyolc nőstény hátára rögzítettek kamerát ausztrál tudósok, így csaknem 90 órás fim mutatja be az állatok életét.
Van egy tintahalfaj, ami több mint egykilométeres mélységben él, így ritkán lehet látni a példányait. Ausztrál kutatók most egészen közeli felvételt készítettek egyik egyedéről.
Rendkívül jól sikerült amerikai tengerbiológusok legutóbbi expedíciója. Rengeteg új faj mellett négy új mélytengeri hegyet is felfedeztek Chile-közeli vizekben.
A korallzátonyok pusztulása a teljes tengeri ökoszisztémát fenyegeti, ezért mindennél fontosabb a megmentésük. Ezen dolgozik egy auszrál tengerbiológus, Taryn Foster is, újabban a mesterséges intelligencia bevonásával.
A világ legnagyobb cápafajai általában úszás közben szűrik ki a vízből a krilleket és más planktonokat, hogy azokkal (is) táplálkozzanak. Egy nemrég készült videó azonban egészen mást mutat.
Véget vethet az ész nélküli halászatnak, az ellenőrizhetetlen mélyfúrásoknak, az élővilágot veszélyeztető hajózásnak az ENSZ.
Kevesebb volt a támadás, mint egy évvel korábban. 2022-ben összesen 57 provokálatlan cápaharapás történt.
A gyárakban már bizonyítottak, most korallokat mentenek a digitális ikrek – adott hírt a Siemens arról, hogy a tengeri élővilág feltérképezésében használni kezdik a technológiát.
Andrew Cottrell természetfotósnak sikerült megörökítenie, ahogy az 500 kilogrammos palackorrú delfinek nagyjából 3 méter magasra ugranak ki a vízből.
A kutatók 20 órányi vízalatti felvételt elemeztek ki.
A Zürichi Egyetem tudósa, Gabriel Jorgewich-Cohen félszáz állatfaj hangjait rögzítette, olyanokét, melyeket eddig némának gondoltak a tudósok.
2020 szeptemberében több mint 380 gömbölyűfejű delfin pusztult el ugyancsak Tasmania partjainál.